| ShAwDoRneYTheReal a întrebat:

Am un laptop si vreau sa imi cumpar un SSD.Toata memoria din laptop este din HDD?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model de laptop ai? Daca ai si dvd rw, poti opta pentru scoaterea dvd rw si-ti pui un rack, sa iti pui hdd-ul acolo si ssd-ul in locul la hdd. Sau poate ai optiune "libera" m2 sau alt ssd.

| mihai69 a răspuns:

Memoria din laptop e de două feluri: temporară (RAM) și permanentă (hard disc).

| ShAwDoRneYTheReal explică (pentru mihai69):

Aha si memoria permanenta este in HDD si daca il scot voi avea numai memoria din SSD?

| mihai69 a răspuns (pentru ShAwDoRneYTheReal):

Păi dacă îl scoți, pui SSD-ul în locul lui.
Dar va trebui să transferi datele de pe cel vechi pe cel nou.