| AndreiMarin499 a întrebat:

Salut, am un laptop Toshiba satelite L50-C-193, problema e ca tastatura nu mai functioneaza. Intrebarea mea e: aș putea sa îl duc la un service unde sa îi schimbe tastatura, cat mai exact m-ar costa?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Bagi o tastatura cu USB si ai rezolvat problema.

| AndreiMarin499 explică (pentru doctorandus):

Doar că problema e ca laptop-ul mai are o problema carcasa care sa fisurat/rupt în mai multe locuri (din cauza utilizări intense) și m-am gandit ca le-ași putea înschimba pe amandoua de o data.

| flixbuster a răspuns (pentru AndreiMarin499):

Pentru tastatura:

http://www.proline.ro/130645-tastatura-laptop-toshiba-satellite-l50-c-193

Carcasa pune-o inca 200-250 lei. Mai pune manopera intre 50-100 lei. Zici mersi daca iesi cu totul sub 400 lei.

| Fxsol a răspuns:

Costă cam 150-200 de lei dar te-aș sfătui să cumperi o tastatura externă usb (preturile încep de la 15 lei)