| SirBenDover a întrebat:

Am un Lenovo A5000 si l-am scapat in cada in apa, dar l-am scos imediat de acolo, nu a stat in apa mai mult de o secunda. I-am scos repede husa, capacul din spate. Am vazut ca deja ecranul se aprindea si stingea repetat, asa ca m-am gandit ca daca il inchid, ii fac bine, oprindu-i oarecum alimentarea. Totusi nu am putut scoate bateria. L-am sters cat am putut de bine, apoi l-am lasat inchis la uscat invelit in servetele cateva ore. Dupa ce m-am gandit ca a stat destul, nici nu mai avem rabdare si l-am deschis. S-a deschis cam la fel de repede ca de obicei, sunetul era OK, nu parea sa fie nimic afectat. Am deschis camera foto, acolo am vazut ca se vede foarte aiurea, dar nu prea mi-a pasat, atat timp cat restul telefonului era bun. Totusi, dupa putin timp (cam 1 ora), functiile wi-fi si bluetooth nu au mai mers, dar datele mobile 3G merg. Am inchis si redeschis telefonul de mai multe ori, nu stiu ce sa ii mai fac.
Cum pot sa fac sa pot folosi iar wi-fi si bluetooth pe el? Macar sa ii schimb acea piesa care s-a stricat, aveti idee daca e posibil si cam cat ar costa? Este inca in garantie. Am mare nevoie de wi-fi, toata lumea stie de ce, iar de bluetooth pentru ca am casti wireless cu conectare prin bluetooth.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai cum nu stii ce sa-i mai faci...arunca-l...tot in cada! Nu ne putem pisa decat cu telefonul! In cazul tau te-ai pisat chiar pe el!