| Dragonasu474747 a întrebat:

Salut, am un Lenovo legion y512 si mi s-a stricat hdd-ul. Ce mi-ati recomanda sa cumpar pentru a-l schimba? Am auzit de sshd o combinatie intre hdd si ssd. As dori o recomandare, buget 300 lei.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| XYZ02 a răspuns:

Mergi direct pe un SSD https://www.pcgarage.ro/ssd/kingston/a400-480gb-sata-iii-25-inch/

SSHD este o tehnologie a trecutului, care oricum nu a prins si nu va prinde niciodata.Parerea mea este sa mergi direct pe un SSD de `500GB(O sa ai liber in jur de 450GB).
Cam iese din bugetul tau, dar un SSD de 1TB incepe pe la 450Ron