| HtmL1998 a întrebat:

Salut :) am un monitor http://www.cel.ro/monitoare-lcd-led/monitor-lcd-17-benq- fp71gplus-l/poze e cam vechi dar nu se mai aprinde... adica cand apas pe buton sa se aprinda nu se intampla nimic Am altu'l nou dar vreau sa il fac eu...

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

La informatiile primite cred ca ai probleme in primul rand la sursa monitorulul.as vrea mai multe...led stad by? fara curent/tensiune/ecran negru? nimic? stlucian asteapta

| HtmL1998 explică (pentru stlucian):

Nu nu se aprinde deloc nici butonul trebuie sa se aprinda o luminita verde...

| stlucian a răspuns (pentru HtmL1998):

Verifica sursa:siguranta, puntea redresoare, condensatorii de filtraj (sa nu fie umflati).Da am inteles ca e un BENQ dar modelul m-ar ajuta si mai mult(pe capacul din spate trebuie sa scrie undeva "Model No: " PS: Sper ca stii sa folosesti un aparat de masura nu?happy

| stlucian a răspuns:

Daca te pasioneaza electronica si depanarea stlucian@yahoo.com incearca sate ajute.

| HtmL1998 explică (pentru stlucian):

Da ma int ti-am dat add