| EA5100 a întrebat:

Salut,

Am un mouse ce se conecteaza prin PS/2. Il conectez la PC si se aprinde laser-ul, dar mouse nu se misca. Mentionez ca la alte PC-uri merge! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| dge18 a răspuns:

Salut!
Poate trebuie sa instalezi driver-ul mouse-ului!
De obicei cand bagi ceva nou in pc iti detecteaza ca "usb nou" si trebuie sa dai sa instaleze automat driver-ul (in cazul asta trebuie sa ai windows 7/8, daca ai windows xp trebuie sa te uiti pe net la driver cu numele mouse-ului tau). De obicei asa pateam si eu cu un mouse nou... dar la tastatura e ok! happy