| dima1996marius a întrebat:

Salut, am un mouse USB si l-am bagat la laptop si mi-a mers, dupa care s-a stins mouseul si nu a mai mers, l-am bagat in toate usb urile de la laptop si face la fel, dar daca il introduc putin se aprinde, daca il introduc pana la capat se stinge, si la calculator merge. ce sa fac?

5 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Inseamna ca nu iti face bine contact in USB. cred ca cel mai bine ar fi daca ai stramba cu un patent mufa USB de la mouse, dar ai grija nu foarte mult ca altfel nu o sa iti mai intre, plus ca fi atent la lamelele de pe interiorul mufei poate alea sunt prea apasate si poate si din cauza asta nu iti mai face contact.

Daca te mai intereseaza si alte lucruri interesante despre calculatoare poti trage un ochi si pe aici: http://www.tutorialepc.ro

| davidtm a răspuns:

Baga-l in alt pc.asa imi face si mie
si zi-mi daca merge la alt pc.

| dima1996marius explică (pentru davidtm):

Pai la pc merge dar la laptop nu merge

| MariusF23 a răspuns:

Schimba-i bateria happy

| tudorcosminik a răspuns:

Sa-ti iei altulaughing)