| StaiCaTrag a întrebat:

Am un calculator al carui sursa nu mai porneste deci este arsa si as vrea sa stiu daca se poate repara si ce trebuie sa fac sau sa inlocuiesc la ea ...si daca dureaza mult sa o repar... mi-as cumpara alta dar nu am bani de una noua. Oricum nu prea folosesc calculatorul acela da vreau macar sa il pot vinde happy sa stiu ca porneste.Multumesc. Raspundeti doar daca stiti daca se poate repara si sa nu imi spuneti ca acolo sursa e mai ieftina de cumparat bla bla bla ca oricum nu o sa cumpar una noua.

7 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Nu prea am auzit sa se repare surse! doar daca intrebi un electronist, o duci la el, masoara ce condensator sau piesa e dusa din ea, si sa schimbe acea piesa! alta solutie nu vad, daca nu vrei sa cumperi alta sursa! ar mai fi o modalitate, daca este ceva targ de vechituri la tine in oras, s-ar putea sa gasesti o sursa ieftina 10-15 ron! bafta!

| StaiCaTrag explică (pentru RS4):

Nu este targ de ala... iau de la tigani laughing

| nutepriveste21 a răspuns:

Sursele sunt printre putinele componente din pc care pot fi reparate, dar in functie de ce defect are si/sau de cine o repara poate ajunge si cat una noua la pret.

| Rez0o a răspuns:

Mai in general, sursele nu prea se repara!
Sau daca se pot repara, te-ar costa la fel cat o sursa noua! Asa ca nu te compica prea mult cu reparatulwinking! :*

| tpuforyou a răspuns:

Buna! Sursa costa 80 de lei noua happy si o poti pune singur nu ai cum sa gresesti cu mufele. bafta!

| StaiCaTrag explică (pentru tpuforyou):

Aici gasesc cu 60 lei... e un pentium 3 intelegi acum de ce nu vreau sa cumpar alta? laughing

| CodyBanks a răspuns:

Daca ti-ai reparao pretul manoperei ar fi cu cea a unei surse noi.