| Niculae_Raluca_1998 a întrebat:

Am un iPhone 4 si nu mai mergea sa se incarce cu vechiul incarcator. La inceput mergea doar intr-o anumita pozitie, apoi n-a mai mers deloc. Acum mi-am cumparat alt incarcator la 25 de lei din piata si nu stiu cat de bun este, pentru ca acuma il tin la incarcat de o juma' de ora si cand apas pe butonul home sau pe power imi arata bateria si cu putin rosu in partea stanga, adica n-are baterie. L-am bagat la usb la incarcat la calculator si se intampla la fel. Nici macar nu il citeste in iTunes. E vina telefonului, s-o fi stricat acolo inauntru de nu merge sa se incarce? Nu cred ca face asa pentru ca e prea descarcat, inainte statea inchis pana facea 5%. Ce sa fac?

1 răspuns:
| AssaSinNKidD a răspuns:

Buna. Aceeasi problema am avut-o si eu dar cu alt telefon. Problema este urmatoarea: Ai stat uneori pe telefon in timp ce era la incarcat si din greseala ai miscat mufa ce intra in telefon. Miscand mufa, aceasta a atins colturile de dinauntru. Deci... eu am rezolvat problema asa: am dus telefonul la reparat si mi-a schimbat ceva pe acolo.

Sper ca te-am ajutat. Funda? :*