| Em14 a întrebat:

Salut,am un pc cam vechi, am un frate mai mic ce il foloseste in cs go, minecraft si farming, are 4gb rami, placa baza asrock hg61m-vg3 si o placa video veche, nVIDIA gt430 si are o sursa de 420w atx, pocnitoare de aia veche probabil, faza e ca mai am una noua, o sursa Spacer 450w, aia veche e din 2013 si a tinut pana acum si merge, de cam 4 ani la pornire are un zgomot, bazait pana se incalzeste, e de la praf si e putin descentrat ventilatorul, am curatat-o etc da tot se aude la pornire. Ma gandeam sa o pun pe asta ce o am acum noua, jocurile merg binisor pe medium si medium spre low, pe cs are destuie fpsuri sa se poata juca frumos si intrebarea mea e daca duce pocnitoarea aialalta de sursa, eu nu le amasa tare cu it ul...

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

Merg ambele, pentru cine nu stie acum 20 ani erau surse mult mai mici ...si apropo sursa nu e placa video se strica in general condesatorii de la fluctuatiile de tensiune ..in priza nu ai constant 220v

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ambele surse mentionate de tine sunt niste mizerii sinistre. Cumpara o sursa decenta cu PFC activ, apoi mai discutam.