| Banica_Catalin_1999 a întrebat:

Imi puteti spune daca o sursa pocnitoare ATX 450W poate duce o placa video Nvidia Gt 630? La cel mai bun raspuns dau funda!

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

REzista. Gt630 consuma pana in 70-80w.

| buzucan a răspuns:

Da. o duce fara probleme.
dar de ce asta si nu un r7?
uite aici cateva recomandari: http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html

| Banica_Catalin_1999 explică (pentru buzucan):

Pai sursa e de vina si mi-e frica sa nu imi bulesc sistemul!

| Banica_Catalin_1999 explică (pentru buzucan):

Sursa e proasta nu are conector cu 6 pini sa pun placa pe care tu mi-ai recomandato!

| buzucan a răspuns:

In caz extrem se arde sursa, dar oricum placile video noi consuma mult mai putin.