| AsVreaEu a întrebat:

Salut,am un pc care nu se mai aprinde.In sensul ca nu mai trimite semnal video la monitor.Are 2 becuri unul rosu si unul verde.Cand pornesc pc-ul cel verde se aprinde iar cel rosu nu.Nici nu se mai aude acel *beep* la inceput.Am mai avut probleme cu el.Credeti ca-l pot face de unul singur sau va trebui sa-l duc la un service.

2 răspunsuri:
| KaSS a răspuns:

Asa am patit si eu cu monitorul si am crezut ca e de la unitate si cand am dus unitatea la un service mergea, asa ca am schimbat monitorul, dar vezi poate la tine e de la cablu ce leaga unitatea de monitor.

| AsVreaEu explică (pentru KaSS):

Era de la memoria ram.Mai exact locul in care se fixeaza memoria.L-am pus in cealalta si
merge.