| Funny5611 a întrebat:

Salut am un PC mai vechi cei drept și vreau să-i pun 4GB RAM.
Ideea e că eu mai am DDR2 2GB 667Mhz și vreau să am 6GB.
De aceea am comandat pe net 2 memorii de DDR2 2GB 800Mhz.
Acuma întrebarea e vor fi compatibile cele de 800Mhz cu cu cea de 667Mhz.

Locuri unde să pun memoriile am destule (4) deci am loc unde să le pun vreau doar să știu dacă sunt compatibile?

Răspuns Câştigător
| LawR3n a răspuns:

De regulă când se fac diferenţe de mai mare mai mic, cei de 667 îi vor trage la acelaşi nivel pe cei 800. Aşa ar fi logic cred. nu sunt sigur.

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cred că toate plăcuțele de memorie trebuie să fie la fel și încă ar trebui cumpărate împerecheate de la fabricantul lor./adică să fie strict la fel.
Cea ce vrei tu să faci acum, cam este o amestecătură cam aiurea.
Ăștia care vând la magazinele de calculatoare se mai pricep cât de cât și vorbește și tu cu mai mulți vânzători de la magazine de calculatoare, despre ideea ta și vezi ce îți zic și ei.
Care sunt plăcuțele de memorie recomandate de cei care au făcut placa de bază și procesorul principal?

| Danutz_5575 a răspuns:

Vor avea un mic disconfort, dar vor merge! E bine sa ai Mhz egali, dar vor merge bine si asa! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o intrebare stii cumva cata memorie suporta maxim placa de baza?winking

| Attack a răspuns:

Vor functiona fara probleme insa decat sa mai dai bani pe DDR2 mai bine incepi sa strangi si iti schimbi sistemul cu totul.