| VladutzBalaurulThau a întrebat:

Salut, am un PC, nu e foarte vechi, il am cam de aprox. 2 ani si de la un timp, cand ma joc jocuri banale, cum ar fi GTA San Andreas sau chiar cand stau pe net, cooler-ul incepe si face foarte mult zgomot, are nevoie de pasta termala sau ceva?

Răspuns Câştigător
| GopnikulBogdan a răspuns:

Pasta termoconductoare trebuie să fie schimbată măcar o dată la doi ani dar dacă vrei să schimbi tu pasta trebuie să pui puțină pastă. Caută un service care te poate ajuta la un preț cât mai bun. Dar și pasta poate să fie mai mult sau mai puțin calitativă.

1 răspuns:
| NonZarek a răspuns:

Nu e vorba de nici o pasta, aceeași problema o am și eu, e dus coolerul, ori praf ori ceva nu e ok la el ca el face asa când pornește sa se învârtă mai tare, schimba l cel mai bine, poți și pasta sa o schimbi dar nu vei avea alt rezultat, după 4 zile aprox de la schimbarea ei face aceeași figura :/