| anonim_4396 a întrebat:

Am un pc pe care nu pot sa folosesc skype deoarece imi da blue screen error imediat dupa ce il deschid, am incercat sa bag win xp, 7, dar apare aceiasi problema.Vre-o solutie?

3 răspunsuri:
| Dangerfull a răspuns:

Aceiasi problema am avut-o si eu este de la harddisk din pacate trebuie sa il schimbi.

| kteichd a răspuns:

Am intalnit cateva probleme din astea si ori le bagam la oameni o versiune de skype mai veche ori le bagam 1gb Ram in plus si mergea. Din 7 oameni la 5 am bagat ram mai multi iar la 2 o versiune mai veche de Skype

| ion1731 a răspuns:

Prostii, nu cred sa aiba ceva cu hdd- dar mai depinde de ce hardware ai, in primul rind ce inseamna blue screen? asta e intrebarea principala si cind apare acesta. Iata raspunsul : cind careva drivere nu-s instalate dispozitivele interne nu conlucreaza corespunzator intre ele, deci nu ai decit sa instalezi frumos toate driverele, si eu iti recomand sa faci acest lucru pe windows 7.Si ce pc ai? macar anul de fabricare... ca daca e o vechitura nu e nimic de mirare.Software-ul nou e capricios.