| Naieion a întrebat:

Am si eu un pc cu sata 2 si mi-am cumparat un hard disk sata 3 si cand incerc sa instalez windowsul zice sa verific daca sata controler este pornit si l-am pornit si imi arata la fel! Rezolvări pls?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu ar trebui sa ai problema asta, insa stiu ca erau unele sisteme la care aveai nevoie de nu stiu ce drivere speciale pentru sata cand instalati Windowsul. E cumva vreun workstation mai exotic sau nu? Incearca sa faci update la BIOS - daca exista un update mai recent ca versiunea ta, desigur.

| Naieion explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca mi ai putea spune cum as putea face update la bios ar fi perfect!

| Naieion explică (pentru GabiDumitrescu):

Workstationul meu este askroc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Naieion):

Te uiti frumos la AsRock pe site...