| Simi03 a întrebat:

Am un laptop IBM T43, si i-am cumparat un hard disk de 60GB nou Ata, si nu il recunoaste! Cand incerc sa instalez Windows-ul zice ca nu am nici un Hard in laptop! Ce ar trebui sa fac? Funda

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Ori nu l-ai montat bine, ori e defect!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

In BIOS ti-l vede?

| Simi03 explică (pentru K0sti):

Nu,nu imi arata nimic gen Hard Disk, doar Ram-ul! Beculetul cum ca ar funciona Hard disk-ul se aprinde, dar nu stiu de ce nu il recunoaste! Si nu pot face update la BIOS ca trebuie sa fie instalat un Windows pe el ca sa pot, asa a aratat intr-un tutorial. Nici Ubuntu nu pot sa instalez.

| K0sti a răspuns (pentru Simi03):

Ori nu l-ai montat bine, ori e defect!

| Cristian_Ciky_1997 a răspuns:

Achimba hardul sau nagati alt windowls de preferabil 7 sau 8

| Simi03 explică (pentru Cristian_Ciky_1997):

De cate ori sa-l mai schimb? Asta e nou, si windows 7 am incercat sa instalez!