| denisTiky a întrebat:

Am un prieten care are o placa video in pc, vrea sa isi mai cumpere una de acelasi fel si vrea sa le monteze in sli. Credeti ca jocurile vor merge mai bine decat inainte? Este vorba despre 2 placi gtx 1050 ti 4gb, daca ele au 4 gb una, in sli vor fi 8gb de memorie la placi video sau cum? Nu prea le am cu acest sli si as vrea sa imi explicati voi putin sa ii spun si lui. Si daca pune 2 placi identice atunci e ca si cum puterea uneia i se va dubla sau cum?

Funda!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=RIEoAjd1NNk
https://www.youtube.com/watch?v=4dGWH1RrXY8

pe vremea mea nu exista asemenea idei, vezi acel tutorial

| Ineys a răspuns:

1050 TI nu suporta SLI. De la 1070 in sus este suportat SLI. Si nu, nu functioneaza asa simplu. Nu se dubleaza puterea de calcul in modul ala.

E putin mai complicat.

| denisTiky explică (pentru Ineys):

Ahh deci nu e suportat, am inteles.

| 7uuuu7y5yg a răspuns:

Ammm aa foarte bine

*aplauze*

| denisTiky explică (pentru 7uuuu7y5yg):

Ce e? esti suparat de raspunsul pe care ti l-am dat sau care ti-e problema pustiule?

| 7uuuu7y5yg a răspuns (pentru denisTiky):

laughing damnnnn