| Puscasu_Mihaela_1967 a întrebat:

Am un procesor Intel i5 4430, placa de baza Asus b85m-g si vreau sa imi iau placa video Sapphire Radeon R9 380. ACum intrebarea mea este: Imi va duce sursa mea de 600 w la jocuri gen AC Syndicate? (pe site-ul de la sapphire scrie ca recomandat e sa am o sursa de 500 w dar ea consuma 225 sau 250, procesorul scrie ca ar consuma 85 w)

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Da, ai o sursa destul de ok pentru alimentarea acelei placi video. Iar 380-ul nu iti consuma decat 190 maxim 200W nu cum ai precizat tu. Oricum in caz ca placa video este pe varianta de 4gb, rulezi fara nici o problema cu ea ac syndicate pe rezolutie de tip full hd preset high/ultra

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Acea sursă duce orice pentru ceea ce vrei tu să faci. Și o sursă de 500 W ar duce fără probleme.

| CPAElites a răspuns:

Daca ne-ai fi spus si ce sursa ai ar fi fost perfect!

| peperonies a răspuns:

600 de w e ok pentru orice sistem.