| kadzee a întrebat:

Salut.Am un procesor Intel pentium 4 2.8 HT BUS 800mhz si 2GB ram DDR2 533, si am inteles ca busurile trebuie sa fie pe jumatate de exemplu procesoru 800 bus si ramu 400 eu daca am ramu 533 este vreo problema? FUNDA.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiurea! N-are legatura. Frcventa de Bus trebuie sa fie suportata de placa de baza si sa aiba acelasi socket. Memoria RAM trebuie sa fie suportata de slotul placii de baza si sa aiba si frecvente egale si suportabile de placa de baza.