| nustiucesapunlanick a întrebat:

Am un PS4 slim.

-cand il opresc, luminita alba se aprinde si se stinge si acea luminita nu se stinge decat daca il scot din priza.Luminita de la maneta se stinge;

-daca dau turn-off,restart sau rest mode, nu pot sa il pornesc decat daca il scot din priza si il pun inapoi

Ce sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| P3d1a a răspuns:

Nu trebuia sa il tot scoti si sa il bagi in priza in timp ce functiona. Chestia asta facuta de prea multe ori poate deteriora orice obiect electronic. Lucru ce ti s-a intamplat tie.

Posibil totusi sa fie si de la energia statica. Scoate PSul din priza, tine apasat pe butonul power vreo 15 secunde si apoi baga-l in priza.

Daca nu merge atunci porneste PSul in safe mode (tine apasat pe power pana auzi 2 beepuri) si dai o resetare completa.

Daca nici asta nu merge atunci nu cred ca poti sa ii faci nimic. Daca mai are garantie trimite-l la reparat, si sa nu iti treaca prin cap sa zici ca l-ai scos din priza cand nu era stins complet laughing

4 răspunsuri:
| nustiucesapunlanick explică (pentru P3d1a):

Care din astea e resetarea completa?
https://imgur.com/a/agmRGay

| P3d1a a răspuns (pentru nustiucesapunlanick):

Scuze ca nu am raspuns. Restore Default Settings e resetarea completa. O sa isi goleasca memoria de orice joc ai descarcat, sau ai facut progress, o sa trebuiasca sa dai login din nou cu contul de PSN.
Daca ai instalat programe o sa le strearga si va trebui sa le instalezi iar.

| nustiucesapunlanick explică (pentru P3d1a):

Pfoooooaiiiilaughing))))))
Pai s-a zis cu 61% progres in spiderman laughing))))
Si cu cariera de fotbalistlaughing))))
Eram noul septar al Realului, luasem UCL, Euro 2020, Balonul de Aur etclaughing))))
Anyway, incerc maine si vedem.

| nustiucesapunlanick explică (pentru P3d1a):

A mers! Multumesc mult! Nici macar nu mai trebuie sa reinstalez ceva, e totul la locul luilaughing)