| Vilcan_Eduard_1999 a întrebat:

Am un router de wirelles (Thomson TWG870UG) de la UPC. L-am avut instalat in alta parte. Iar acum l-am luat si vreau sa il instalez. Nu am cd la el de instalare. Cum il pot instala?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Normal ca nu merge daca nu e configurat routerul. Bagi firul de vine de la internet in portul WAN al routerului si un cablu in portul LAN 1 si in PC si intri in interfata de configurare.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Accesezi http://192.168.0.1

si te loghezi cu:
username : lasi gol sau admin
password : admin

Treaba asta o faci conectat la router printr-un cablu de retea.

| Vilcan_Eduard_1999 explică (pentru Intruder19):

Pai dupa ce conectez cablul la router nu imi mai merge netul la pc

| K0sti a răspuns (pentru Vilcan_Eduard_1999):

Copilas, esti in pom si pomul in aer! Vezi poate te ajuta asta: http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/

Daca nici asta nu te ajuta, atunci arunca-l!

| Vilcan_Eduard_1999 explică (pentru Intruder19):

Si cum il configurez?

| Intruder19 a răspuns (pentru Vilcan_Eduard_1999):

Normal ca nu merge daca nu e configurat routerul. Bagi firul de vine de la internet in portul WAN al routerului si un cablu in portul LAN 1 si in PC si intri in interfata de configurare.