| numaieoadi a întrebat:

Vreau sa-mi achizitonez un router wirlees si nu prea am habar cum sa-l conectez (sa-l instalez) sa zicem, am si un router THOMSON de la UPC nu stiu cum sa ag firele ? Funda care ma ajuta

1 răspuns:
| Mihay4 a răspuns:

In primul rand, ai nevoie doar de un cablu. Bagi o mufa in router, nu in WLAN, in porturi, intri in internet explorer iar la link pui IP-ul routerului, introduci user si parola iar din acest moment te afli in setarile routerului respectiv. A doua modalitate ar fi sa intri cu un Notebook(Laptop) pe frecventa routerului de ex incepe cu 192.1.1.1. un exemplu nu il introduce pe acesta. Succes.