| AdRyAn98 a întrebat:

Salut, am un Samsung corby s3650 si se opreste cand bag cartela sim in el, dupa ce pun codul pin. In modul "Fara SIM" merge perfect. Imi poate spune cineva care poate fi problema?

4 răspunsuri:
| maxcalin a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat si la service a zis ca trebuie sa actualizeze software-ul, dar cand l-au adus inapoi ii inlocuisera bateria ca era stricata din fabricatie. oricum, eu zic sa il duci la service.

| AdRyAn98 explică (pentru maxcalin):

Am incercat sa il duc la un service gsm, dar cred ca ei nu se pricep cam deloc pentru ca mi-au zis sa ii schib touchscreen-ul, care nu avea nici o legatura pentru ca mergea perfect...Si asa am crezut si eu, ca este din cauza bateriei.

| Alex_Manuta_1987 a răspuns:

Telefonul tau este blocat pe un anumit tip de retea!

| AdRyAn98 explică (pentru Alex_Manuta_1987):

Da, chiar este blocat pe o singura retea, dar cartela SIM pe care o am este din acea retea si am folosit-o si inainte sa mi se strice telefonul.