| MartaGabriel a întrebat:

Salut,
Am un sistem 2.1 si de la un timp de se mai aude o boxa, de ce?
Am conectat boxele la alt subwoofer si merg amandoua.

4 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Daca inversezi boxele intre ele, se aude?
daca nu, prima data verifica acel cablu care vine din pc. daca si acesta este bun cel mai probabil finalul este ars

| MartaGabriel explică (pentru SuicideSilence):

Am inversat si boxele, merg amandoua si cablul care vine din pc este bun, dar cand pun boxele la subwoofer una se aude foarte incet aproape deloc.

| DeDoiBani a răspuns:

S-ar putea ca un fir de conectare sa fie rupt/ars etc...

| Niculescu_Tini_1987 a răspuns:

Cel mai probabil, din placa/amplificatorul din subwoofer s-a stricat un conductor sau mufa de intrare in subwoofer a boxei nu mai face contact/