| TheViperCorleone a întrebat:

Am un stick de 8gb integral si vreau sa pun muzica pe el, dar cand copiez muzica si o pun pe el imi apare eroarea 'cannot copy... :cannot find the specified file. Dau funda celui care ma ajuta cel mai mult.

6 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Este posibil sa ai fisiere cu niste caractere speciale in nume si in timp ce filesystem sursa (probabil NTFS pe HDD) le suporta, filesystem destinatie (probabil FAT32 pe USB) nu le suporta.

| TheViperCorleone explică (pentru flixbuster):

Si nu le-as putea schimba felul sau ceva de genul

| flixbuster a răspuns (pentru TheViperCorleone):

Ba da, poti redenumi fisierele problema. Te uiti si tu si daca vezi ceva de genul è, ë, ą, ÿ sau alte dubiosenii prin nume, le modifici in e, a, y, etc.

| TheViperCorleone explică (pentru flixbuster):

Tot nu merge...

| flixbuster a răspuns (pentru TheViperCorleone):

Hmmm... urmatoarea idee... ai cumva directorul cu mp3-uri bagat adanc intr-o ierarhie de directoare? Ideea e ca s-ar putea sa aiba probleme daca e calea mai lunga de 255 caractere.

Sa zicem ca ai directorul cu mp3-uri in ceva de genul D:\director1\director2\...\directorN\Mp3. Ia si muta directorul Mp3 direct in D:\ astfel incat la urma calea sa fie scurta D:\Mp3. Incearca apoi sa copiezi directorul Mp3 mutat (care acum e direct in D:\) pe USB.

| Ostafe_Mihai_Si_Violeta_1984 a răspuns:

Formateaza sticul in fat32 si incearca sa le pui cate una melodiile