| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, am un telefon Allview p5 quad si am instalat un custom room conform urmatoarelor instructiuni :http://www.androidro.ro/custom-rom-pentru-allview-p5-qua d/
Dupa ce am instalat zipul din recovery i-am dat reboot si imi ramane blocat pe Allview si nu trece de asta, i-am scos de cateva ori bateria ca sa intru in recovery si tot nu merge ramane blocat in aceasta etapa va rog ajutor, dau funda!

3 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Ai Cw recovery?

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Deci nu vrea sa mearga cu Vol sus + Power button?
Incearca sa reinstalezi Deafult ROM iar apoi sa te asiguri ca nu mai ramane blocat in BootLoop.
P.s: solutia pentru rezolvarea problemei este stergerea memoriei cache prin recovery dar daca nu poti ajunge acolo nu am ce sfat sa iti dau

| bogdan12321132231 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Da, deci am reusit sa intru in recovery i-am dat si restore ca facusem back up inainte dar tot ramane blocat cand ii dau reboot