| Andrei7829 a întrebat:

Am un telefon Allview p6 pro. L am pus la incarcat si cand sa il deschid, mi a aparut un fundal negru iar in stanga sus sunt 3 litere in chineza. Telefonul nu raspunde la nici o comanda iar bateria nu poate fi îndepărtată. Ce ar trebui sa fac? ( dau funda)

2 răspunsuri:
| Georgescu_Radu_1981 a răspuns:

Incearca sa redeschizi telefonul de mai multe ori si sa-l scoti si sa-l bagi la incarcat de mai multe ori, altfel nu stiu, mie mi-a mers cand mi s-a blocat telefonul laughing

| YonutZzu a răspuns:

Tine apasat pe butonul Power (de alimentare) pana iti apare sigla Allview.
Ai apasat din greseala o combinatie de taste (volum down + power) si de aia ti-a aparut tine literele alea in chineza, acela fiind "bios-ul" telefonului