| RazzyFUnik a întrebat:

Salut
Am un telefon care functioneaza cu acumulator de 1000 mAh si 3, 7 V. As dori sa stiu daca il va afecta cand ii schimb acumulatorul cu unul de 1200 mAh dar tot 3, 7 V? Astept raspuns urgent multumesc

3 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Nu se intampla nimic. din contra. e posibil sa te tina mai mult incarcat

| clau44 a răspuns:

Difera cum este fabricat, normal Amperii fac totul (chiar si la 220 V, nu voltii sunt problema, ci Amperii), pe inteles o valoare prea mare a amperilor poate arde circuitele electronice.
Dar mai exista o sansa, daca bateria este originala si este fabricata de acelasi producator exact pentru acelasi tip de telefon. Daca nu, eu nu as risca cu contrafacute.

| PSV a răspuns:

Nu are nicio influenta. Eu am schimbat de la 1200 la 2800 mAh si merge perfect.