| GeorgeGabriel a întrebat:

Am un telefon Nokia 7310 SuperNova si cand vreau sa intru pe facebook etc imi spune ca "certificat inexistent in telefon sau in sim" ce pot face ca sa rezolv problema! Multumesc

Răspuns Câştigător
| jj95 a răspuns:

Prima data ar trebui sa incerci un soft reset care iti va readuce telefonul la starea din fabrica. Formeaza si apeleaza *#7780#. Iti va cere un cod de securitate, cel initial este 12345, daca nu cumva l-ai schimbat. Nu se va pierde nimic, dar e recomandat sa faci un back-up la datele esentiale. Daca aceasta metoda nu functioneaza atunci e nevoie de un hard reset. Trebuie sa formezi si sa apelezi *#7370#, (iti va cere un cod de securitate, cel initial este 12345, daca nu l-ai schimbat) dar nu inainte de a salva toate datele importante din telefon, contacte, mesaje, imagini, aplicatii..., pentru ca se vor pierde.
Bafta!

1 răspuns:
| 1791997 a răspuns:

Reinstaleazai soful