| alexandruandy a întrebat:

am un telefon Samsung galaxy mini 2 si am versiune android 2.3.6 si vreau sa o updatez la 4.1 jelly bean si nu stiu daca se poate, daca poate cauza rau telefonului, si cum se face! funda

2 răspunsuri:
| LifecycleX a răspuns:

Poti dar doar Cyanogenmod (un mod de android adica un rom custom) 4.1 e praf, 4.2.2 e mai ok, dar nu functioneaza camera. daca te intereseaza raspunde-mi.

| OdoDoDoZzZ a răspuns:

Nu se pote! update se face maxim cu un punct de exemplu la tine: 2.3.6 poti sa faci maxim 2.4. Un sfat ar fi sa nu faci... multe din update-uri de android afecteaza telefonul... chiar si la un service GSM tot poate sa dea orori mari