| ktalyn178 a întrebat:

Salut, am un televizor cu tub, diagonala de 70cm. Este un VHS HQ cu VCR încorporat. Problema este că atunci când bag antena de la cablu (DIGI), nu are sonor, ci bâzâie enervant. Nu are buton de meniu televizorul așa că i-am luat o telecomanda universala, am setat-o, însă nu pot intra în meniul televizorului nici așa. Vreo rezolvare?
Fundă, promit!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate televizorul trebuie tras in bandă, un electronist priceput stie cum sa o rezolve.Te uiti pe capacul televizorului ce model este, scrii pe foaie modelul si cauti telecomandă la cei care vind asa ceva.

| cosminro97 a răspuns:

Daca vrei sa intrii in meniu incearca sa apesi pe butoanele de volum simultan sau pe cele pentru program