| Bogdan_8059 a întrebat:

am un televizor LSD si vreau sa gasesc o modalitate prin care sa transmit toate posturile tv de la RDS fara cablu.
Deci vreau un dispozitiv (pe post de emitator) in care sa intre cablul tv si un altul pe post de receptor pe care sa il bag in TV!

Se poate asa ceva?

2 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

In primul rand ai un televizor LCD. LSD-ul nu are legatura cu televizoarele.

Iar pentruemitator (reciver), daca spui ca ai abonament la RDS, mergi la ei si iti dau ei unul. este exact ca cel de la antenele DIGI, doar ca merge la televiziunea prin cablu (stiu cei de acolo ce sa iti dea)

| Bogdan_8059 explică (pentru akka4):

Prietene, am inteles partea cu televizorul, dar nu ai prin ideea... vreau sa bag cablul tv in ceva iar acesta sa emita un semnal de ex. wireless catre un receptor conectat la tv...si astfel sa nu mai am cabluri prin casa.