| gra a întrebat:

am un tv led samsung cu iesire de sunet optica si un home cinema samsung cu. as vrea sa scot sunetul de pe tv pe acest sistem. exista vreo posibilitate de conectare optic - jack normal (l-as conecta pe auxiliar)?

1 răspuns:
| vader a răspuns:

Raspunsul scurt este : nu poti. TV-ul scoate un semnal optic iar home cinema-ul are nevoie de un semnal electric daca nu cumva de 3 perechi(St-fata, Dr-fata, St-spate, Dr-spate, Central, subwoofer) iti trebuie un convertor intre cele doua.