| fear1234567 a întrebat:

Salut..am un virus la skype si trimite la toata lista un mesaj si nu pot scapa de el.am incercat cu Malwarebytes si cu eset nod32 ...cu nod32-ul mi-a gasit troian in pc, i-am sters si continua sa scaneze intr-una si nu stiu ce pot face casa scap de virus(i)

5 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Ia si tu o versiune de kaspersky trial. O instalezi scanezi si apoi o dai jos.
Pentru alte lucruri interesante despre calculatoare viziteaza si: http://www.tutorialepc.ro

| MikeAlexis a răspuns:

Iti recomand o scanare inainte de bootarea windowsului cand aplicatile nu sunt deschise. Se face cu Kaspersky Rescue Disk 10, downloadezi softu si il treci pe un cd/stick

| shannygelu a răspuns:

Daca nu vrei sa schimbi windowsul desii ar fi recomandat instaleaza avast si fa o scanare la bootare

| fear1234567 explică:

Am schimbat si hard-disk-ul acum o luna si aveam virusul si inainte, iar acum il am iar.o sa reinstalez windows-ul

| Doxi a răspuns:

Mai intai acceseaza acest site:http://www.bitdefender.ro/scanner/online/free.html
pornesti scanerul si daca ti-l detecteaza da-i curatare eu asa am scapat de un virus care imi trimitea mesaje pe yahoo messenger... ultima solutie e sa formatezi hard-ul adica sa schimbi windows-ul