| anonim_4396 a întrebat:

Salut am un windows xp profesional fara licenta si nu stiu cine m-a pus si am dat windows update si m-au prins ca nu e windows original si mi se face imaginea neagra si apare o chestie in colt dreatpa jos cine ma ajuta.
FUNDA!
Urgent

Răspuns Câştigător
| andtim a răspuns:

Cauta "remove wga windows xp" pe google si gasesti garantatwinking stiu care e fazawinking la xp e super simplu de rezolvat problemawinking bafta

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Eu!
Dacă nu ai Windows cu licență, nici să nu îți mai treacă prin minte data viitoare să intri pe net cu așa ceva.

| MMihai a răspuns:

Instalează în paralel cu Windows-ul tău sistemul de operare Kiwi Ubuntu Linux în limba română.
La instalare are mai multe obținui și tu bifezi obținea instalare în paralel cu Windows.
Din Kiwi începi să salvezi pe DVD-uri, tot cea ce crezi că merită salvat de pe hardul tău.
Documentele și conținutul a cea ce era util în partiția C, apoi cea ce era folositor din celelalte partiții.
După ce ai făcut asta începi să lucrezi cu Kiwi, dar ștergi Windows-ul și softurile pentru el, că nu ai ce să mai faci cu ele, în acest moment, din moment ce Windows-ul de pe hardul tău este deja "bușit" / distrus / făcut nefuncțional / blocat
de programele anti-piratare.

| MMihai a răspuns:

Dacă faci cum te-a învățat @NoKidding @ pierzi tot ce era util în partiția C.
Sfatul nu este bun!
@ andtim a răspuns: ceva distractiv, că tu având Windows-ul inoperant / nefuncțional nu ai cum să intri în calculator, și nu poți căuta nimic!
Ca să cauți pe net trebuie să ai un sistem de operare funcțional!
Niște ființe „ foarte inteligente", mi-au dat stupid și nefolositor la un răspuns foarte corect.

| MMihai a răspuns:

@ andtim @ Fiind senior ai dreptul să dai voturi, dar să mă lămurești și pe mine, cum poți întra pe net și să cauți ceva de pe net dacă pe calculator ai un singur sistem de operare și ăla " făcut varză." / făcut nefuncțional!

| MMihai a răspuns:

Citește ce am scris acestui cetățean :
http://www.TPU.ro/......-greseala/
Precum și acestui cetățean :
http://www.TPU.ro/......ti-cum-sa/

| MMihai a răspuns:

Te-ai grăbit să oferi funda domnului @ andtim @
Pe net trebuie să fii corect ori lucrezi cu softuri cu licență că ai bani să le cumperi ori mergi pe sisteme de operare și pe softuri gratis!
Ai să vezi tu ce bucurii vei avea dacă nu respecți această cerință elementară!

| MMihai a răspuns:

Vreau să știu și eu cum ai făcut!
Ai explicat că Windows-ul tău era nefuncțional!
De pe un alt calculator ai descărcat progrămelul ""remove wga windows xp" și l-ai pus pe un stick și după asta ai introdus Stick-ul cu "remove wga windows xp" și " s-a făcut lumină" și Windows-ul nefuncțional a redevenit funcțional urgent?

| NoKidding a răspuns:

Singura solutie...re-instaleaza windowsu', si dezactiveaza up-date-urile din control panel.

| cuvant a răspuns:

ERa functional doar ca merge mai greu... windows-ul si nu-l lasa sa schimbe desktopul