| adyurs a întrebat:

Salut, am urm configuratie: un laptop Asus fx503vd cu un i5-7300hq si un gtx1050 (celelalte nu cred ca legatura cu problema mea) si problema mea pe care o consider gravă este faptul ca am temperaturi prea mari la procesor. De ex cand las laptopul pe desktop si il las asa chiar daca nu il folosesc am temperaturi intre 65-75°C iar cand joc jocuri core temp imi arata cu un semn de avertizare 95-98°C. L-am curatat si schimbat pasta termoconductoare si am si un cooler sub el (am comandat altul totuși la 2500 rpm, cel actual avand 1300). Se poate strica ceva inauntru? Ce as putea face sa scad temperaturile fără sa folosesc fanspeed fiindca nu imi recunoaste coolerele? DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Cred ca tot de la pasta este problema. Incearca cu una de la alta firma si pune putin mai multa. Daca supraincalzirea este singura problema, este din cauza la pasta.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Al meu merge la 90+ de 6 ani si inca zbarnaie deci probabil o sa fii okeylaughing