| florin1979 a întrebat:

am vazut pe net, mai exact aici http://lab501.ro/procesoare-chipseturi/amd-fx-8150-bulld ozer-preview cum ca procesoarele buldozer ar fi cam varza! nu prea sunt reusite, cica nu fac nici cat un i5 la performante. voic e parere aveti, stiti situri cu comparatie intre amd bulldozer si intel i5 sau i7, ceva noutati?

Răspuns Câştigător
| Koss a răspuns:

E ok combinatia.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu cred ca vorbesc aiurea. bulldozer nici nu s-au lansat si ei deja vorbesc

| florin1979 explică (pentru sltlp):

Asa zic si eu, mai ales ca ala e un site romanesc! de unde naiba sa aiba romanii un procesor bulldozer ca sa il testeze, daca el nu s-a lansat oficial nici in USA!?

| sltlp a răspuns (pentru florin1979):

Pai or fi pusi de Intel sa scrie prostii, ca sa nu pice.

| florin1979 explică (pentru sltlp):

Nu cred sa fie asa de prosti inginerii de la AMD ca dupa cativa ani de munca sa faca o panarama de procesor! abia astept sa apara pe la pc garage, sa cumpere cineva si sa vad comentariile lor! am pus intrebarea deoarece vreaus a imi iau o placa de baza amd+ care sa suporte noile buldozere. momentan voi lua ca procesor phenom II x4 955 dar dupa un timp probabil bag un buldozer daca se comporta "frumos"

| Koss a răspuns:

Din pacate este praf bulldozerul. Lab 501 e cel mai credibil site de reviewuri romanesc. Din pacate aia de la AMD s-au chinuit 5 ani sa scoata o panarama de procesor.

| florin1979 explică (pentru Koss):

Ok am inteles. dar poti sa imi spui si mie de unde au cei de la lab501 acest procesor daca el nu s-a lansat oficial? nu cred ca l-au furathappy mie mi se pare imposibil acest lucru. tu, ca roman, sa achizitionezi un produs american important, inainte de lansarea acestuia pe piata!

| Koss a răspuns (pentru florin1979):

AMd a transmis spre testare in urma cu 10 zile la toate siturile de reviewuri noile procesoare. Te vei convinge pe 12 octombrie 2011 cand vei vedea bechurile de pe anandthe tom's hardware benchmarks review si guru 3d ca au avut cei de la lab501 si cei de la donanimhaber. com dreptate. Procesoarele sunt transmise spre testare cu o luna inainte sa apara in magazine. Iar cei de la LAB 501 au castigat numeroase concursuri internationale de overcloking. asa ca. sunt profesionisti baietii. si au acces la multe inainte sa apara. Oricum te vei convinge pe 12. Mai bine ia-ti 2600k de la Intel iar daca nu dispui de atatia bani mergi pe 1100T de la amd care se pare ca va fi mai rapid ca ultimul bulldozer. Dezamagire asta e si eu voiam sa imi cumpar dar se pare ca o sa trec pe Intel daca nu fac ceva rapid cei de la AMD sa spele rusinea.

| florin1979 explică (pentru Koss):

Intelurile sunt scumpe, voi merge pe o placa de baza de asta http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/ga-990fxa-de/ si un phenom x4 955 BE. cred ca este suficient pentru cativa ani! mai ales ca se poate face overclocking. ce zici, e ok ce as dori eu?

| Koss a răspuns (pentru florin1979):

E ok combinatia.