| mrBean008 a întrebat:

Am de ales intre AMD fx 8150 (buldozer) si intel i5-2500k.Care e mai bun.(vreau argumentare si obiectivitate)

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

La ce folosesti CPU-ul?
In mare parte, 2500k e peste Fx 8150 cam in orice aplicatie.
Daca nu vrei OC poti merge foarte bine si pe i5 2400.

| mrBean008 explică (pentru IulianP):

Cuvantul magic pentru mine: la GAMING

| IulianP a răspuns (pentru mrBean008):

Probabil vrei sa-ti faci o unitate completa.
In functie de ce buget ai, iti alegi si platforma: Intel sau AMD.
Lasa un ID de mess, si te pot ajuta cu o configuratie.

| mrBean008 explică (pentru IulianP):

Mw3fan87@yahoo.com

5 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Clar 2500K, însă ai placa de baza socket 1155? Are performanta per core mult mai buna decât (orice) AMD, implicit e mult mai performant, consuma mai putin curent și e mai rece. Daca nu crezi cauta teste. Oricum AMD a cam dat-o în bara cu Bulldozer, nu sunt fan Intel, însă asta e situația reala.

| xAkXsn a răspuns:

I5-2500k, eu intodeauna am optat pentru Intel, mi se par mai bune thinking, eu asa am, ti-l recomand!happybafta