| andreiandronic a întrebat:

Am windovs 7 ultimate si de la o vreme cand vreau sa deschid un anumit program imi apare deschidere cu... la orice program as deschide! Si nu ma lasa sa setez programul selectat se va deschide intodeauna cu acest fisier! Cum fac sa nu imi mai arate asa?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Să devirusezi sistemul folosind un antivirus extern în gen avira rescue system sau kaspersky rescue disc, butat de pe un cd
Asta se datorează faptului ca ai un virus în sistem ce face asta. Dacă nici după devirusare problema nu dispare va trebuie să resoftezi sistemul cu o copie legitimă de Windows 7 n u furata de pe cineştie unde, iar daca ai folosit Loader sau alte prostii de-astea formatează hard-ul cu gparted şi apoi resofteaă sistemul cu windows legitim de aici:www.softpedia.com.
Succes

2 răspunsuri:
| Fakiru70 a răspuns:

Click dreapta pe fisier> deschidere cu. > o sa-ti apara programul cu care se deschide fisierul si mai jos o sagetica. Apasa pe ea si alege un program compatibil cu fisierul.

| Alexandru_Popa_2000 a răspuns:

Si mie mi-s-a intamplat si pana nu am facut din nou windos-ul nu a mers