| Heartless562 a întrebat:

Fisiere mp3 isi tot schimba programul de deschidere...
In primul rand rulez Windows 7 Ultimate, de ceva vreme. Melodiile (si listele de melodii) MP3 isi to schimba programul de deschidere din winamp in bs player, dupa ce folosesc bs player sa deschid un film.
Dupa ce am terminat filmul, ma intorc la melodii si dau click dreapta >- proprietati >- deschidere cu >- (si il schimb la loc in) winamp; este bifat "allways use this program for these files".
Trebuie facut ceva special, in afara de asta, ca sa nu se mai schimbe programul de deschidere si sa ramana setat winamp (pentru mp3-uri)?

(PS: sper ca am nimerit bine categoria...)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alegi "always open with", apoi daca te mai intreaba vreodata alegi acelasi program. La tine este setat fisierul sa se deschida cu ceva si apoi cand intri in program, se activeaza sa se deschida cu altceva. Daca nu merge asa, mai instaleaza inca o data programul cu care vrei sa se deschida si ala va ramane activ.