| MFlorinCristian a întrebat:

Salut,am windows 7 professional instalat pe laptop! Până aici,toate bune și frumoase! Dar câteodată se blochează toate programele din el,inclusiv task manager-ul,gadget-urile de pe ecran,bara de start,toate cu mesajul "Progamul "X" has stop working". Nu știu ce să îi mai fac. Totul revine la normal după un restart,dar această problemă am observat că o întâmpin când umblu mult timp prin fișiere,de exemplu poze,programe... Dacă m-ați putea ajuta,v-aș rămâne recunoscător! Voi să fiți fericiți alături de cei dragi vouă, nu anul nou să fie fericit! happy

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Eroarea asta poate avea mai multe probleme :
-erori la windows (fisiere corupte )
-erori de la driverele placii video
-vreun anumit program
si multe altele - am intampinat si eu problema asta odata la mine si am rezolvat-o doar dupa ce am reinstalat windowsul. Data viitoare cand se intampla asta, te rog uita-te la beculetul de la HDD daca licare odata la 2 secunde, sau are tendinta sa stea numai aprins si deodata sa ramana oprit? ( si pune si o poza in momentul erorii, poate ajuta mai mult ). Sarbatori fericite!

| MFlorinCristian explică (pentru Vanqu1sh):

O să-ți fac un print când o să mai fie eroările și o să mă uit si la beculețul de la HDD! Dacă licăre beculețul ce poate fi? Mersi de răspuns și o să revin cu poze! happy

| Vanqu1sh a răspuns (pentru MFlorinCristian):

In momentul in care beculetul de la hdd sta numai aprins si deodata se opreste atunci incearca sa iti spuna ca trebuie sa schimbi windowsul laughing, nu stiu sa iti explic, sunt prea multe motive.

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

La ce iti trebuia tie windows 7 pro? Esti cumva un profesionist si ai nevoie sa lucrezi si sa modifici fisiere samd? Si in plus din cate probleme ai descris tu la intrebare acea copie de windows este vai de mama ei. Pune-ti un home premium si ai grija de unde il iei sa fie ceva bun fara probleme!

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Jipa95):

Le dai niste raspunsuri de o sa le fie frica sa mai vina pe aici sa intrebe

| MFlorinCristian explică (pentru Jipa95):

Scuză-mă că-ți zic, dar windows-ul îl am pus din data de 13.01. 2013, deci mai are puțin și face 2 ani, problemele astea le-am întâmpinat după un an jumate, deci cred că e de la windows și clar trebuie schimbat! happy

| SteelGamingRomania a răspuns:

Poate componentele tale nu fac fata la windows 7 +programe, sau ai un fisier corupt, poate trebuie sa dai reinstall la windows.Sunt probleme multiple, dar cea mai sigura e ca una din componente sau mai multe nu face/fac fata la acea solicitare

| MFlorinCristian explică (pentru SteelGamingRomania):

Nu cred ca laptopul este slab, ca are procesor Intel core i7, 8 gb ram, 2 gb video,oricum, programele incep sa se blocheza cand umblu prin diferite fisiere (filme, poze) iar eu zic ca nu este chiar o solicitare asa mare pentru el, avand in vedere ca jocurile mai nou aparute le poate "duce" fara nici o problema, oricum 100% este problema de la windsows si in cel mai scurt timp o sa-l schimb! happy

| Vanqu1sh a răspuns (pentru MFlorinCristian):

Banuiesc ca ai rezolvat reinstaland windowsul nu?