| PSP a întrebat:

Am windows 7 si vreau XP. Am un cd cu Windows XP si cand dau instalare imi spune " Setup did not find any hard disk drives installed in your computer. Make sure any hard disk drives are powered on and properly connected to your computer, and that any disk-related hardware configuration is correct. This may involve running a manufacturer-supplied diagnostic or setup program. Setup cannot continue. ".
Mi s-a spus ca e din cauza ca windows`ul nu are driver sata.
In bios nu-mi arata nimic despre SATA ca sa dau enable sa pot reinstala windowsul. Ce trebuie facut!?
( Daca am nevoie de alt windows xp lasati-mi link va rog cu unul bun sa-l downloadez si sa aiba driverele necesare )
Sau as vrea sa mi se spuna cum pun driverele in el. Dar sa nu trebuiasca daca se poate sa sterg tot de pe CD dupa sa-l fac iar. Ca ma gandesc ca-l stric de tot... si totusi.
OFER FUNDA + VOT. URGENT.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta un Windows XP care are drivere pentru SATA. Vezi si daca nu cumva poti schimba in BIOS din SATA in IDE.

| darrio2007 a răspuns:

R.I.P.Xp.

| Zaygon a răspuns:

XP e o relicva si ar trebui sa moara odata. Singurul lucru la ce mai este bun XP-ul e pentru Pascal si Fox Pro ca nu sunt suportate pe 64 biti in rest nu mai ai la ce sa il folosesti.
Win 8.1 il folosesc si si-a cautat singur driverele asa ca nu am ce sa ii reprosez.
Odihneasca-se XP-ul in pace.

| Wenttmann a răspuns:

Windows xp in 2015? Unde locuiesti, in jungla?

| PSP explică (pentru Wenttmann):

Mai glumetule. N-am ce face din moment ce driverele sunt pentru XP.
Daca tu aveai 3 ani cand era XP, poti sa-ti dai foc.
Si sa stii tu ca windows XP e prea bun. Stai tu cuminte ca prea comentezi.winking

| Wenttmann a răspuns (pentru PSP):

Nu glumesc deloc, nu ai ce face cu xp in 2015, nu are update-uri, nu are nimic bun, nu se compara cu 7 si 8, eu folosesc MAC apropo.