| Zbanghiu a întrebat:

Salut.Am windows 7si de la un timp cand il deschid am urm. problema:il deschid, astept 1 minut, 1 minut si jumatate,imi apare poza aceea de fundal specifica windows7, scrie acolo,, Welcome" si se incarca apoi...imi apare poza desktopului, cerculetul acela care se invarte si in stanga jos la windows un patratel alb.Ramane asa oricat l-as lasa...ii dau restart si face la fel.Singurul mod in care il pot deschide este sa il deschid in safe mode si dupa aceea cu un restart si se deschide normal, dar am observat ca nici asa nu prea mai merge.Ce pot face in afara de a reinstala windows-ul?

8 răspunsuri:
| MCG a răspuns:

Pai intrii in safe-mode si rulezi un antivirus bun!

| Zbanghiu explică (pentru MCG):

Nu m-am gandit la un virus.dar incerc.

| MCG a răspuns (pentru Zbanghiu):

Nu cred ca e virus, mai degraba e worm...

| Zbanghiu explică (pentru MCG):

Nu am gasit nimic.

| MCG a răspuns (pentru Zbanghiu):

Cu scosu` bateria din bios nu recomand daca nu ti se incarca Windows-ul pana la Desktop...il poti termina de totstraight face

| schmoll a răspuns:

Nu ai ce pierde..scoate bateria si las-o afara 5 minute..ruleaza si un antivirus, si sistem advanced sistem care, bafta