| Bodnarescu_Elena_1972 a întrebat:

Salut,Am windows 8 si de fiecare data cand vreau sa deschid o aplicatie imi apare asta: http://imgur.com/m1pQCd0
Ce fac sa o rezolv?
Fundita pentru rezolvarea care functionaza

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Debifeaza aia cu use this app for all exe. files

| LDCCristi a răspuns:

Te intreaba cu ce program sa deschida acea aplicatie laughing. Windowsu s-a ametit si nu stie cu ce program pentru ca ai prea multe de acest gen! Formateaza-l frate ca se pare ca e plin saracu tuseste laughing Iti dau un exemplu intri intr-un fisier Word si ti-l deschide cu winamp laughing

| Kizei a răspuns:

Aoleo doamne ce poti sa ai pe desktopul ala.
Probabil ca esti genul ala de persoana care da next la instalari fara sa se uite ce face.
Cel mai probabil problema e ca iti porneste un program la startup si nu stie windowsul cu ce sa-l deschida asa ca te intreaba pe tine.
Intra in task manager si uitate in tab-ul de startup sa vezi daca ai ceva suspicios pe acolo si daca gasesti asa ceva dai disable.

| Bodnarescu_Elena_1972 explică (pentru Kizei):

Am dat disable la tot, si am gasit chestii dubioase pe acolo intr-adevar, dar inca nu merge nu am dat restart la pc, crezi ca asta ar fi problema?

| Kizei a răspuns (pentru Bodnarescu_Elena_1972):

Pai daca ai dezactivat chestiile de acolo trebuie sa dai un restart la pc pentru a se face schimbarile.

| Bodnarescu_Elena_1972 explică (pentru Kizei):

Tot nu merge