| Narutoxxx a întrebat:

Salut, aplicatiile de pe App Store la Android au virusi? Am descarcat una acum pentru a vedea programe tv, si m-a pus sa descarc un fisier. Poate fi virus?

Răspuns Câştigător
| ionut258 a răspuns:

Depinde, cateodata au nevoie sa descarce codecuri sau fisiere suplimentare pentru a putea rula pe un anumit telefon. Sau putea sa fie o reclama. Anyway, google are un system de scanare a aplicatiilor si o echipa care analizeaza reporturile, deci nu prea se strecoara aplicatii cu virusi printre ele.

1 răspuns: