| MoTaReLa a întrebat:

Are ceva daca mai adaug memorie la calculator? Adica mai trebuie sa fac ceva dupa? Am una DDR de 1 giga si mai vreau sa pun una de 2 giga DDR 2?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

N-o sa-ti mearga. Trebuie pus acelasi tip de memorie DDR

| MskDesign a răspuns:

Nu iti merge si nu se mai merita sa dai banii pe asa ceva.

| soloangel01 a răspuns:

Nu poti. Trebuie sa fie acelasi numar DDR si cel mai bine sa aiba aceiasi frecventa sa fie dual-chanel (daca una e de 667 si una de 800, sa zicem, o sa mearga amandoua la 667 si nu o sa mearga prea bine). Eu zic sa ito cumperi alt PC, cele DDR1 au pe putin 7-8 ani. Gasesti destul de ieftine second-hand. Inca ceva, pe DDR poti pune doar 2GB, dar degeaba sunt 2 sau 4 daca lucreaza la frecventa joasa.