| Florin458 a întrebat:

Salut,are cineva idee cum se remediaza o problema cu un router?
De exemplu semnal bun,parola corecta,dar cand sa conectez de pe telefon apare mesajul Conexiune esuata, TPLINK a refuzat accesul.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Procedeaza astfel:
1. Sterge conexiunea wi-fi de pe telefon
2. Scoate router-ul din priza, timp de 1 minut.
3. Dupa punerea sub curent a router-ului asteapta 3 minute
4. Conecteaza-te din nou cu wi-fi la router (cu mentiunea sa tina minte conexiunea)
5. In acest moment, internetul trebuie sa functioeze.

Daca nu te poti conecta, atunci pot fi mai multe cauze:
1. S-a schimbat parola de conexiune wi-fi. Verifica si de la alt dispozitiv din casa, daca se conecteaza
2. Nu te-ai conectat la router-ul tau.
3. Este o dereglare /defectiune a router-ului. Apeleaza la un specialist de retele wi-fi! Acesta este necesara daca nici un dispozitiv din casa nu se mai poate conecta prin router.

| literallythesamebruh a răspuns:

Salut! Incearcă să resetezi router-ul. Dacă nu, setările de rețea ale telefonului.