| DxMan a întrebat:

As dori sa imi cumpar un calculator bun pentru jocuri (CERINTE CAT MAI MARI LA PERFORMANTA) sau sa.l fac eu de la zero. M.ar INteresa un ppret:
1. Sa il fac de la zero
2. Sa cumpar deja asamblat

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa cred si eu

| Me2 a răspuns:

Faci o greseala daca il iei gata asamblat
Ce buget ai? ca asa iti fac un pc cu 7000 euro si gata, daca nu stiu bugetul
Ai monitor, sau trebuie sa fie inclus?
La ce rezolutie te joci?

| pcsick a răspuns:

Fa-l din componente daca te pricepi.
pentru gaming iti recomand AMD,
cu 20 - 2500.00 de ron il faci.
procesorul sa fie quad-core,
8gb ram,
si o placa video de cel putin 1gb, ddr5 si minim 128biti, de preferant de la nVIDIA. succes

| alexpoint a răspuns:

Salut, in functie de banii disponibili, iti recomand sa cumperi componentele si sa-l asamblezi singur sau cu ajutorul cuiva care se pricepe, daca nu te descurci.
In magazine nu gasesti intotdeauna computere gata asamblate asa cum ti le doresti, de obicei sunt configuratii mai slabe.