| marius577 a întrebat:

Salut.
As dori sa imi cumpar un laptop, dar mai intai am nevoie de ceva informatii.
Spre exemplu, care sunt modalitatile de a introduce internetul pe un laptop si daca au instalate windows pe ele direct din magazin

Răspuns Câştigător
| danimotenel a răspuns:

Laptopurile normal ar fi trebuit sa aiba windowsul instalat daca nu rogi vanzatorul sa ti-l instaleze sau daca stiu tu il faci tu. Internetul pe laptop nu e cine stie ce fiindca tu doar ii cemi pe cei de la care ai internetul (indiferent ca pe cablu; wirelees sau alceva) iti vor bagai ei internetul(trebuie sa iti bage adresa ip si sa ti-l configureze). Daca ai alte intrebari...

2 răspunsuri:
| marius577 explică:

Acest laptop ar fi doar pentru deplasari si pentru ceva socializare,avand in vedere ca am pc`ul unde fac gaming destul.
Deci, luand in considerare acest fapt, ma gandesc la un buget undeva la 1500 lei poate.As putea achizitiona ceva bunicel la pretul asta?

| DrJekkyll a răspuns:

Cu internetul e usor, cele mai multe setari vin odata cu windows-ul, iar cei de la firma care iti instaleaza netul se vor ocupa de setarile suplimentare.cat despre windows,nu toate laptop-urile au un program de operare deja instalat, dar parerea mea e sa il iei "gol", adica sa instalezi tu ce vrei.in plus,depinde pentru ce vrei tu laptop:gaming, performanta, ce fonduri ai disponibile... unul mediu ar trebui sa aiba undeva la 3-4 gb ram, cel putin 350 gb memorie, si ar fi indicat sa aiba si o placa video dedicata, desi cele mai multe laptop-uri au placi integrate! La Multi Ani si sa il stapanesti sanatos!